ŽIEMOS ŽYGIS „VENTOS VINGIAIS‘18“

SKAUTAI!

Kviečiame visus didelius ir mažus patirti naują skautišką nuotykį – sudalyvauti tradiciniame žiemos žygyje „Ventos vingiais‘18“.Pasinaudokite puikia proga praleisti laiką šaunioje skautų kompanijoje, susipažinti su dar nepažintomis Ventos regioninio parko vietovėmis, pažvelgti iš arti į besiilsinčios žiemiškos gamtos grožį.

Žygio data: 2018-01-06/07

Žygio pradžia: Žygeiviai renkasi 2018 m. sausio 6 d. prie Ventos regioninio parko lankytojų centro (Ventos g. 30A, Venta).

10:00 – 10:30 val. – žygio dalyvių registracija.

10:30 – 11:00 val. – žygio atidarymas ir startas.

Žygio dalyviai:

• Žemaitijos skautų organizacijos nariai nuo 12 metų amžiaus.
  • Kitų organizacijų nariai nuo 12 metų amžiaus.
  • Kiti asmenys, norintys susipažinti su Žemaitijos skautų organizacijos veikla, nuo 12 metų amžiaus.

Žygio maršrutas: Venta – Gyvoliai – Viekšniai.

Atstumas: ~15 km.

Žygio eiga:

2018-01-06

Žygio metu lankysime Ventos regioninio parko gamtinės ekosistemos bei kultūros paveldo vertybės.

Užsukę į Ventos regioninio parko lankytojų centrą susipažinsime su jame esančiomis ekspozicijomis: prisiliesime prie milijonus metų menančių jūros periodo fosilijų, sužinosime apie Ventos regioniniame parke esančius gamtos ir kultūros paveldo objektus. Jadvygos Balvočiutės ekologiniame vaistažolių ūkyje vaišinsimės kvapnią arbata, sužinosime apie vaistažoles, žolelių rinkimą ir ruošimą.

Maitinimasis: pietūs (bendri) suneštiniai, vakarienę gaminsis patys žygeiviai. Nakvynės vieta – Viekšnių Šv. Jono Krikštytojo dienos centre (Bažnyčios g. 9).

2018-01-07

Pusryčius gaminsis patys žygeiviai. Ryte (09:00 val.) dalyvaujama jaunimo šv. Mišiose (Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje). Vidudienį (12:00 – 13:00 val.) išvykstama namo.

Registracija: Išankstinė registracija į žygį vykdoma iki 2018 m. sausio 4 d. pas sktn. sk. vytis br. Giedrių Girdvainį (+370 616 45426; giesas.skautas@gmail.com.).

Registracijos metu pateikiama informacija apie žygeivį: vardas, pavardė, gimimo metai, telefono numeris, elektroninio pašto adresas, miestas.

Išankstinė registracija yra privaloma visiems žygeiviams. Užsiregistravusieji apie savo nedalyvavimą žygyje privalo informuoti žygio organizatorius (2-3 dienas prieš žygį).

Žygio dalyvio mokestis – 3 eurai (sumokamas žygio starto vietoje). Norintys ir galintys finansiškai prisidėti prie šio žygio gerovės gali sumokėti didesnį mokestį.

Žygio taisyklės:

Žygio dalyviai privalo:

1. Žygio metu su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmenims nuo 16 metų).
  2. Laikytis bendrosios tvarkos: būti drausmingais, gerbti kitus žygio dalyvius (nesityčioti, nenaudoti smurto), tausoti gamtą ir aplinką.
  3. Gerbti ir klausyti žygio vadovo (-ų) nurodymų.
  4. Laikytis kelių eismo taisyklių reikalavimų.
  5. Atlyginti žalą už netyčia ar tyčia sugadintą kito žygio dalyvio turtą.
  6. Saugoti asmeninius daiktus.
  7. Nedelsiant informuoti žygio vadovą (-us) apie savo ketinimus pasitraukti iš žygio.
  8. Žygio metu tausoti savo sveikatą, esant būtinybei kreiptis į medikus.

Žygio dalyviams draudžiama:

1. Šiukšlinti ir pažeidinėti viešąją tvarką, kelių eismo taisykles, gamtos apsaugos ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimus.
  2. Vartoti alkoholinius gėrimus ir narkotines medžiagas.

Žygio dalyviai turi teisę:

1. Laisvai, nepažeidžiant kitų žmonių teisių ir laisvių, skleisti savo nuomonę.
  2. Bet kuriuo metu pasitraukti iš žygio arba atsisakyti jame dalyvauti.

Į žygį atvykstama su žygiavimui reikalingais daiktais:

• Tėvelių leidimas dalyvauti žygyje (nepilnamečiams).
  • Patogi kuprinė.
  • Kilimėlis ar „pašikniukas“ (skirtas sėdėjimui arba gulėjimui ant žemės).
  • Pinigai (grįžimui namo bei kitiems nenumatytiems atvejams).
  • Atšvaitinė liemenė (atšvaitai).
  • Higienos priemonės, rulonėlis tualetinio popieriaus.
  • Žibintuvėlis, ugnies skeltuvas arba degtukai (impregnuoti arba plastikiniame maišelyje).
  • Užlenkiamas peiliukas arba peilis.
  • Rūbai vėsiam ir šaltam orui (megztinis, „džemperis“, žieminės kojinės).
  • Šiukšlių maišai (1 vnt. 30-35 l talpos).
  • Valgymo reikmenys: lėkštė, puodelis, šaukštas, šakutė.
  • Katiliukas arbatos virimui (2-3 žmonėms).
  • Pleistrai nuospaudoms ir pūslėms gydyti.
  • Kita savo nuožiūra.

Detalesnė informacija: