Inkilų gamyba ir jų kėlimas

Lietuvoje inkilų kėlimo pradininku laikomas gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas, kuris organizuotai pradėjo kelti inkilus jau 1922 metais. Dabar inkilus kelia ne tik miškininkai ar gamtininkai, bet ir daugybė paukščiams norinčių pagelbėti gamtos mylėtojų.2023 m. vasario 4 d. ŽSO nariai kviečiami į edukacinį užsiėmimą, skirtą geriau pažinti Lietuvos paukščius. O, kad jiems čia būtų gera – pasirūpinti, jog turėtų saugią pastogę. Kiekvienas dalyvis turės galimybę pagaminti inkilą. Kai kuriuos iškelsime stovyklavietėje, kai kuriuos dalyviai galės parsivežti ir pakabinti. (Kur, kaip, kada – nuspręs pats skautas)

RENGINIO DATA: 2022.02.04

RENGINIO VIETA: Renavas, ŽSO stovyklavietė

DALYVIAI: ŽSO nariai

REIKALINGAS INVENTORIUS:
1. Pjūklas ir/ar kirvukas (Peilis savaime aišku).
2. Plaktukas/Grąžtas/Kaltas/Oblius jei turima.
3. 1 eur. Bendriems pietums.
4. Kita, kas reikalinga dienos išvykai į gamtą.
5. Nepilnamečiams dalyviams – raštiškas leidimas, dalyvauti renginyje. Jo formą rasite www.zemaitijosskautai.lt
Turinčius galimybę, prašom atsivežti inkilų gamybai reikalingų medžiagų:
o Lentų: 10÷30 cm pločio, 1,5÷3 cm storio. Neobliuotų, nedažytų, nelakuotų.
o Vinių: 1÷3mm storio, 3-5cm ilgio.
o Vielos: 2÷4mm storio

Medžiagas parūpins ŽSO, tačiau atsižvelgiant į lentų kainą, kiekvienas kviečiamas pagal galimybę prisidėti asmeniškai.
Kita informacija: renginys daromas vasario mėn., tad svarbu tinkama apranga.

REGISTRACIJA: Registracija į renginį vyksta paspaudus „DALYVAUSIU“ ant skelbimo apie renginį. Paspaudusiems „DOMINA“ reikalingos medžiagos inkilų gamybai, ir produktai pietums nebus organizuojami (Teks pasirūpinti savarankiškai). Registracija vyksta iki sausio 30 d. https://fb.me/e/3RYZIWxfq

RENGINIO PROGRAMA:
9:30-10:00 Atvykimas
10:00 Atidarymo rikiuotė
• Pasakojimas apie paukščius, kuriems tikslinga kelti inkilus. Kaip inkilą teisingai pagaminti, inkilų kėlimo taisyklės ir kita informacija, jog inkilas turėtų gyventojus.
• Inkilų gamyba
• Pietūs
• Inkilų kėlimas
16:00 Uždarymo rikiuotė
16:30 Išvykimas.
Norintys ir galintys galės pasilikti pavakaroti stovyklavietėje.

Renginio organizatorius
ŽSO Mokymų skyrius