NAKTINIS ŽYGIS PO KURTUVĖNŲ REGIONINĮ PARKĄ „PĖDOS MIŠKE“

„Net savo nuostabiausiomis svajomis žmogus negali sukurti ko nors puikesnio už gamtą.”
(Jean-Baptiste Lamarck)

SKAUTAI!
Ar teko kada klausytis miegančios gamtos garsų? Visus, kurie domisi artėjančio pavasario grožiu, kviečiame leistis į nuotykį – sudalyvauti naktiniame žygyje po Kurtuvėnų regioninį parką – praskleisti nakties šydą ir iš arti pamatyti kitokią gamtą. Miegančios gamtos grožį praturtins mūsų juokas ir teigiamos emocijos.

Žygio data: 2022-03-11

Žygio pradžia: Žygeiviai renkasi 2022 m. kovo 11 d. prie Kurtuvėnų dvaro svirno (Parko g. 1A, Kurtuvėnai, koordinatės: 440351, 6188396 (LKS)).
Iki 21:45 val. – žygio dalyvių registracija.
21:45 – 22:00 val. – trumpas instruktažas ir startas.

Žygio dalyviai:
Žemaitijos skautų organizacijos nariai nuo 12 metų amžiaus.
Kiti asmenys, norintys susipažinti su Žemaitijos skautų organizacijos veikla nuo 12 metų amžiaus.

Atstumas: ~ 25 km.

Žygio eiga: Žygio maršrutas žiedinis – startuojame ir finišuojame toje pačioje vietoje. Žygio metu lankysime Kurtuvėnų regioninio parko gamtos, istorijos bei kultūros paveldo objektus. Žygio eigoje bus kuriamas laužas, verdama arbata. Maitinimusi rūpinasi patys žygeiviai.

Žygio pabaiga: 2022 m. kovo 12 d., ~ 08:00 val.

Registracija: Išankstinė registracija į žygį vykdoma iki 2022 m. kovo 9 d. užpildant internetinę registracijos formą:
Išankstinė registracija yra privaloma visiems žygeiviams. Užsiregistravusieji apie savo nedalyvavimą žygyje privalo informuoti žygio organizatorius (2-3 dienas prieš žygį).

Žygio taisyklės:
Žygio dalyviai privalo:

1. Žygio metu su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmenims nuo 16 metų).
  2. Laikytis bendrosios tvarkos: būti drausmingais, gerbti kitus žygio dalyvius (nesityčioti, nenaudoti smurto), tausoti gamtą ir aplinką.
  3. Gerbti ir klausyti žygio vadovo (-ų) nurodymų.
  4. Laikytis kelių eismo taisyklių reikalavimų.
  5. Atlyginti žalą už netyčia ar tyčia sugadintą kito žygio dalyvio turtą.
  6. Saugoti asmeninius daiktus.
  7. Nedelsiant informuoti žygio vadovą (-us) apie savo ketinimus pasitraukti iš žygio.
  8. Žygio metu tausoti savo sveikatą, esant būtinybei kreiptis į medikus.

Žygio dalyviams draudžiama:

1. Šiukšlinti ir pažeidinėti viešąją tvarką, kelių eismo taisykles, gamtos apsaugos ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimus.
  2. Vartoti alkoholinius gėrimus ir narkotines medžiagas.

Žygio dalyviai turi teisę:

1. Laisvai, nepažeidžiant kitų žmonių teisių ir laisvių, skleisti savo nuomonę.
  2. Bet kuriuo metu pasitraukti iš žygio arba atsisakyti jame dalyvauti.

Į žygį atvykstama su žygiavimui reikalingais daiktais:

• Tėvelių leidimas dalyvauti žygyje (nepilnamečiams).
  • Patogi kuprinė.
  • Kilimėlis ar „pašikniukas“ (skirtas sėdėjimui arba gulėjimui ant žemės).
  • Pinigai (grįžimui namo bei kitiems nenumatytiems atvejams).
  • Atšvaitinė liemenė (atšvaitai).
  • Higienos priemonės, rulonėlis tualetinio popieriaus.
  • Žibintuvėlis, ugnies skeltuvas arba degtukai (impregnuoti arba plastikiniame maišelyje).
  • Užlenkiamas peiliukas arba peilis.
  • Rūbai vėsiam ir šaltam orui (megztinis, „džemperis“, žieminės kojinės).
  • Šiukšlių maišai (1 vnt. 30-35 l talpos).
  • Valgymo reikmenys: lėkštė, puodelis, šaukštas, šakutė.
  • Katiliukas arbatos virimui (2-3 žmonėms) (jei yra poreikis).
  • Pleistrai nuospaudoms ir pūslėms gydyti.
  • Kita savo nuožiūra.

Detalesnė informacija: