ŽIEMOS ŽYGIS „VENTOS VINGIAIS‘22“

„Iš triukšmingo miesto į gaivinantį atvirą lauką ir giliai atsikvėpdamas gryno oro, įgyti naujo kraujo gyslose ir naujo gyvenimo smegenyse” (Robertas Baden-Powell’is)

SKAUTAI!
Kviečiame visus sudalyvauti tradiciniame žiemos žygyje „Ventos vingiais‘22“. Pasinaudokite puikia proga aktyviai pradėti naujus metus ir praleisti laiką šaunioje brolių ir sesių kompanijoje. Sudalyvaukite žygyje, kuris jūsų sieloms suteiks nuostabių vaizdų.

Žygio data: 2022-01-15/16
Žygio pradžia: Žygeiviai renkasi 2022 m. sausio 15 d. prie Ventos regioninio parko lankytojų centro (Ventos g. 30A, Venta, koordinatės: 418029, 6229642 (LKS)).

Iki 09:00 val. – žygio dalyvių registracija.
09:00 – 09:15 val. – žygio atidarymas ir startas.

Žygio dalyviai:

• Žemaitijos skautų organizacijos nariai nuo 12 metų amžiaus.
  • Kitų organizacijų nariai nuo 12 metų amžiaus.
  • Kiti asmenys, norintys susipažinti su Žemaitijos skautų organizacijos veikla, nuo 12 metų amžiaus.

Žygio maršrutas: Venta – Gyvoliai – Viekšniai.
Atstumas: ~25 km.
Žygio eiga:
2022-01-15
Žygio metu lankysime Ventos regioninio parko gamtinės ekosistemos bei kultūros paveldo vertybės. Maitinimasis: pietūs (bendri) suneštiniai, vakarienę gaminsis patys žygeiviai. Nakvynės vieta – Viekšnių Šv. Jono Krikštytojo jaunimo centras (Bažnyčios g. 9, Viekšniai).
2022-01-16
Pusryčius gaminsis patys žygeiviai. Vidudienį (12:00 – 13:00 val.) išvykstama namo.

Registracija: Išankstinė registracija į žygį vykdoma iki 2022 m. sausio 13 d. užpildant internetinę registracijos formą: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScjdcZ7aTpA0TZXzes5Jof6GXYFJNYOd5634FiXbTwanZYaNA/viewform?usp=sf_link

Išankstinė registracija yra privaloma visiems žygeiviams. Užsiregistravusieji apie savo nedalyvavimą žygyje privalo informuoti žygio organizatorius (2-3 dienas prieš žygį).

Žygio dalyvio mokestis – 4,00 eurai (sumokamas žygio starto vietoje). Norintys ir galintys finansiškai prisidėti prie šio žygio gerovės gali sumokėti didesnį mokestį.

Žygio taisyklės:
Žygio dalyviai privalo:

1. Žygio metu su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmenims nuo 16 metų).
  2. Laikytis bendrosios tvarkos: būti drausmingais, gerbti kitus žygio dalyvius (nesityčioti, nenaudoti smurto), tausoti gamtą ir aplinką.
  3. Gerbti ir klausyti žygio vadovo (-ų) nurodymų.
  4. Laikytis kelių eismo taisyklių reikalavimų.
  5. Atlyginti žalą už netyčia ar tyčia sugadintą kito žygio dalyvio turtą.
  6. Saugoti asmeninius daiktus.
  7. Nedelsiant informuoti žygio vadovą (-us) apie savo ketinimus pasitraukti iš žygio.
  8. Žygio metu tausoti savo sveikatą, esant būtinybei kreiptis į medikus.

Žygio dalyviams draudžiama:

• Šiukšlinti ir pažeidinėti viešąją tvarką, kelių eismo taisykles, gamtos apsaugos ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimus.
  • Vartoti alkoholinius gėrimus ir narkotines medžiagas.

Žygio dalyviai turi teisę:

1. Laisvai, nepažeidžiant kitų žmonių teisių ir laisvių, skleisti savo nuomonę.
  2. Bet kuriuo metu pasitraukti iš žygio arba atsisakyti jame dalyvauti.

Į žygį atvykstama su žygiavimui reikalingais daiktais:

• Tėvelių leidimas dalyvauti žygyje (nepilnamečiams).
  • Patogi kuprinė.
  • Kilimėlis ar „pašikniukas“ (skirtas sėdėjimui arba gulėjimui ant žemės).
  • Pinigai (grįžimui namo bei kitiems nenumatytiems atvejams).
  • Atšvaitinė liemenė (atšvaitai).
  • Higienos priemonės, rulonėlis tualetinio popieriaus.
  • Žibintuvėlis, ugnies skeltuvas arba degtukai (impregnuoti arba plastikiniame maišelyje).
  • Užlenkiamas peiliukas arba peilis.
  • Rūbai vėsiam ir šaltam orui (megztinis, „džemperis“, žieminės kojinės).
  • Šiukšlių maišai (1 vnt. 30-35 l talpos).
  • Valgymo reikmenys: lėkštė, puodelis, šaukštas, šakutė.
  • Katiliukas arbatos virimui (2-3 žmonėms).
  • Pleistrai nuospaudoms ir pūslėms gydyti.
  • Kita savo nuožiūra.

Detalesnė informacija: