Archyvas

Žygis Pėdos smėlyje’20

SKAUTAI!

Kviečiame visus brolius ir seses leistis į gerų emocijų ir naujų nuotykių kupiną kelionę – sudalyvauti penktame pajūrio žygyje iš Palangos į Klaipėdą – „Pėdos smėlyje“. Patogų ir sau įprastą gyvenimą išmainykite į naujus iššūkius, kuriuos patirsite šioje kelionėje. Pasinaudokite puikia galimybe pabūti linksmoje brolių ir sesių kompanijoje, išbandyti save, pajusti tą didelį džiaugsmą įveikus visą žygio maršrutą pėsčiomis!

„Tūkstančio mylių kelionė prasideda pirmuoju žingsniu.“ Lao Tzu.

Žygio data: 2020-03-14/15
Žygio pradžia: Žygeiviai renkasi 2020 m. kovo 14 d. prie Palangos tilto.
10:00 – 10:30 val. – žygio dalyvių registracija.
10:30 – 11:00 val. – žygio atidarymas ir startas.

Žygio dalyviai:

 • Žemaitijos skautų organizacijos nariai nuo 12 metų amžiaus.
 • Kitų organizacijų nariai nuo 12 metų amžiaus.
 • Kiti asmenys, norintys susipažinti su Žemaitijos skautų organizacijos veikla nuo 12 metų amžiaus.

Žygio maršrutas: Palanga – Klaipėda.
Atstumas: ~25 km.
Žygio eiga:
2020-03-14

Žygio metu bus aplankytas pirmojo Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos vasarnamis, skautų slėnis (ir ten esantis skautų įkūrėjo lordo Robert Baden-Powell akmuo). Aplankysime pakrantės artilerijos bateriją „Memel – Nord“, 24,4 m aukščio skardį „Olando kepurė“. Pražygiuosime ekologiniu pažintiniu taku „Litorina“ bei Giruliuose esančia skautų gatve. Žygį užbaigsime Lietuvos jūrų skautų mokomojo burlaivio „Budžio“ žūties vietoje (Melnragėje prie šiaurinio molo).

Maitinimasis: pietūs (bendri) suneštiniai, vakarienę gaminsis patys žygeiviai. Nakvynės vieta – Klaipėdos skautų būklas (Marijos Taikos Karalienės bažnyčia (Rumpiškės g. 6)).

2020-03-15

Pusryčius gaminsis patys žygeiviai. Ryte (08:00 val.) dalyvaujama šv. Mišiose (Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje). Apie 09:00 – 10:00 val. išvykstama namo.

            Išankstinė registracija yra privaloma visiems žygeiviams. Užsiregistravusieji apie savo nedalyvavimą žygyje privalo informuoti žygio organizatorius (2-3 dienas prieš žygį).

Registracija: Išankstinė registracija į žygį vykdoma iki 2020 m. kovo 11 d. (sktn. sk. vytis br. Giedrius Girdvainis, giesas.skautas@gmail.com, +37061645426).Registracijos metu pateikiama informacija apie žygeivį: vardas, pavardė, gimimo metai, telefono numeris, elektroninio pašto adresas, miestas (skautai taip pat pateikia ir savo vieneto pavadinimą).

Žygio dalyvio mokestis – 4,00 Eur. (sumokamas žygio starto vietoje). Norintys ir galintys finansiškai prisidėti prie šio žygio gerovės gali sumokėti didesnį mokestį.

Žygio taisyklės:
Žygio dalyviai privalo:

 1. Laikytis bendrosios tvarkos: būti drausmingais, gerbti kitus žygio dalyvius (nesityčioti, nenaudoti smurto), tausoti gamtą ir aplinką.
 2. Gerbti ir klausyti žygio vadovo (-ų) nurodymų.
 3. Laikytis kelių eismo taisyklių reikalavimų. 
 4. Atlyginti žalą už netyčia ar tyčia sugadintą kito žygio dalyvio turtą.
 5. Saugoti asmeninius daiktus.
 6. Nedelsiant informuoti žygio vadovą (-us) apie savo ketinimus pasitraukti iš žygio.
 7. Žygio metu tausoti savo sveikatą, esant būtinybei kreiptis į medikus.

Žygio dalyviams draudžiama:

 1. Šiukšlinti ir pažeidinėti viešąją tvarką, kelių eismo taisykles, gamtos apsaugos ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimus.
 2. Vartoti alkoholinius gėrimus ir narkotines medžiagas.

Žygio dalyviai turi teisę:

 1. Laisvai, nepažeidžiant kitų žmonių teisių ir laisvių, skleisti savo nuomonę.
 2. Bet kuriuo metu pasitraukti iš žygio arba atsisakyti jame dalyvauti.

Į žygį atvykstama su žygiavimui reikalingais daiktais: patogi kuprinė, „pašikniukas“ ar kilimėlis (skirtas sėdėjimui arba gulėjimui ant žemės), pinigai (grįžimui namo bei kitiems nenumatytiems atvejams), atšvaitinė liemenė (atšvaitai), higienos priemonės, rulonėlis tualetinio popieriaus, žibintuvėlis, užlenkiamas peiliukas arba peilis, rūbai vėsiam ir šaltam orui (megztinis, „džemperis“, žieminės kojinės), šiukšlių maišai (1 vnt. 30-35 l talpos), valgymo reikmenys (lėkštė, puodelis, šaukštas, šakutė), pleistrai nuospaudoms ir pūslėms gydyti, kita savo nuožiūra.

Detalesnė informacija:
sktn. sk. vytis br. Giedrius Girdvainis
+37061645426
giesas.skautas@gmail.com

Renginį organizuoja
Žemaitijos skautų organizacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *