Knyga „Lietuviškoji skautija 1986-2018”

      2018-ieji metai Lietuviškajai skautijai itin reikšmingi – bus minimos 100-osios skautų Lietuvoje įsikūrimo metinės. Šia proga rengiama knyga „Lietuviškoji skautija 1986-2018”, kurioje bus sutalpinta 32 metų (iš tiesų apžvelgta ir viso šimtmečio) skautų istorija. Iki šiol Lietuviškoji skautybė jau buvo aprašyta dukart apimant 1917-1944 ir 1945-1985 laikotarpius. Knygose aptartos skautų kūrimosi aplinkybės, tradicijų prigijimas, veikę vienetai ir jų vadovai, skautų veikla išeivijoje bei ten skleistos idėjos. Praėjus daugiau nei 30-čiai metų nuo paskutiniojo tomo pasirodymo, siekiama užrašyti kitą Lietuvos ir lietuvių skautų istorijos etapą. Etapą, kuriame gyvename dabar. Knygoje bus siekiama parodyti kaip sekėsi veikti visus šiuos metus, kas gražaus ir prasmingo nuveikta; prisiminti skautus atsidūrusius tremtyje bei dalyvavusius pokario rezistencijoje; pagerbti sovietmečiu Lietuvoje nepabijojusius veikti skautus; išsiaiškinti, kiek šiuo etapu brolių ir sesių pasižadėjo stengtis tarnauti Dievui, Tėvynei ir Artimui bei kokiais žmonėmis tie skautai išaugo.
Prie šios knygos kūrimo gali prisidėti KIEKVIENAS!
Visi norintys prisidėti prie šios idėjos įgyvendinimo, gali kreiptis į s. Augustę Labenskytę (augustelabenskyte@gmail.com).
Knygos kūrimo žingsnius galima sekti čia: https://www.facebook.com/lietuviskojiskautija2018/?fref=ts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *