Archyvas

Pranešame apie naują specialybę – PĖDSEKIO!

Norime pasidžiaugti ir pasidalinti su jumis nauja PĖDSEKIO specialybe.
O dabar plačiau apie ją. Gal būtent ją norėsite įgyti stovykloje? 

       -Nuo senų senovės žmogus buvo susigyvenęs su gamta ir ši jam buvo tarsi antrieji namai. Skautai tikrai žino, ką reiškia gyventi gamtoje ir kokie nuostabūs šie namai gali būti: tos nesuskaičiuojamos valandos pievose ir miškuose per stovyklas ir žygius kartu su aplinkui šokinėjančiais žiogais, šalia ant smilgos besisupančiais vorais ir negalėjimas atitraukti akių nuo beribio žvaigždyno vakarais. Taip, šie gamtos namai visada mus šiltai priima į savo glėbį. Tačiau ar labai gerai mes pažįstame kitus šių namų gyventojus?


Ar žinote, kas galėjo palikti apgraužtą eglės kankorėžį šalia jūsų palapinės? Sakote voverė? O gal visgi pelėnas? Ir kieno čia toks ryškus pėdsakas purve, o ten kieno nutrintas medis? O kur visi mūsų gamtos bičiuliai sulenda miegoti? Daugumos mūsų pažintis su laukiniais gyvūnais dažniausiai yra neakivaizdinė. Miške aptinkame ne patį gyvūną, bet jo pėdsakus, maitinimosi atliekas, teritorijos žymėjimo vietas ir kitus ženklus, bet ir į juos retas kuris atkreipiame dėmesį. (sesė Eglė Katkutė)

Visą informaciją apie specialybę, jos metodinę medžiagą bei specialybės lygius rasite paspaudę ČIA

Pėdsekio specialybę parengė: pat. sk. Eglė Katkutė (Saulės vyresn. sk. būrelis)

Kilus klausimams dėl specialybių kreiptis į specialybių koordinatorę vyresn. sk. Gintarę Valterytę (tel. +370 626 43429, el. p. gintaree.valteryte@gmail.com )

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *