skautas gamtoje_zygis_skautas_skautai Renginiai

„Skautas gamtoje“

Žemaitijos skautų organizacijos mokymų skyrius organizuoja mokymų ciklą – „Skautas gamtoje“. Mokymų ciklą sudaro žygiai, kurie vyks kiekvienai draugovei, ir stovykla 2019 m. birželio 30-liepos 6 dienomis. Mokymų tikslas – per patyriminę praktiką įtvirtini žinias bei įgūdžius, kurie numatyti Žemaitijos skautų organizacijos ugdymo programos dalyje „Skautas gamtoje“.

Žygio metu bus perteikiamos pagrindinės skautiško žygiavimo žinios, reikalingos skautui žygiavimui gamtoje: saugi kelionė, dažniausiai naudojami mazgai, laužo kūrimas, maisto gaminimas. Stovykloje bus perteikiama pilna programa „Skautas gamtoje“, pagal atitinkamą amžiaus tarpsnį, todėl dalyvavimas žygyje yra savotiška įžanga į stovyklą.

„Skautas gamtoje“

Žemynos, Medeinos ir Vydūno draugovėms

Data: 2019 m. sausio 19 d.

Žygio maršrutas:

Mažeikiai – Žemalės miškas (apie 17 km)

Seda – Žemalės miškas (apie 12 km)

Pradžia:

Žemynos draugovė: renkamės 8 val. prie kapinių esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje. Tiksli vieta: spausti ČIA

Medeinos ir Vydūno draugovės: renkamės 9 val. prie Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos.

Pabaiga:

Namo grįšime autobusu iš Šerkšnėnų, 19 val.  Turėti 2 eur. bilietui (bilieto kaina apie 1 eurą, bet dėl visa ko reiktų turėti daugiau). Mažeikiuose/Sedoje būsime apie 19:20 val. Draugovių vadovai atsakingi, kad būtų atitinkamai suplanuotas grįžimas namo (informuoti tėvai dėl pasiėmimo iš stoties ar pan.), nes žygio organizatoriai neturės galimybių palydėti namo.

Registracija:

Žemynos, Medeinos ir Vydūno draugovių skautai registruojasi pas draugininkes, kurios informaciją perduoda Rūtai Brazlauskaitei (brazlauskaite@gmail.com) iki 2019-01-17, 18:00 val.

Žygis draugovei įvyks, jei dalyvaus 5 ir daugiau skautų iš draugovės.

Dalyviai:

Medeinos, Žemynos ir Vydūno draugovių nariai nuo 12 m.

Maitinimasis:

Maistą gaminsimės gamtoje. Tad dalyviai turi  patys pasirūpinti maistu:

1. Pasirinktinai: makaronai, grikiai.
  2. Pasirinktinai: dešrelės, tušonkė.
  3. Vanduo: nemažiau 1,5 l asmeniui.
  4. Savo nuožiūra: pomidorų padažas, daržovės.
  5. Arbata ir šiek tiek cukraus.

Apranga:

Apranga atsižvelgiant į oro sąlygas. Pageidautina su savimi turėti antrą porą batų ir kelnes.

Inventorius, kurį su savimi turi pasiimti žygio dalyvis:

1. Užlenkiamas arba su dėtuve peiliukas.
  2. Degtukai.
  3. Katiliukas.
  4. Didelis šaukštas.
  5. Indai.
  6. Pasirinktinai: kirvukas arba pjūkliukas.
  7. Virvė: nuo 4-8 mm storio. Ne mažiau 10 m.
  8. Špagatas.
  9. Pirmosios pagalbos rinkinys: pleistras, bintas ir t.t.
  10. Nepilnamečiams – tėvų leidimas.

Kontaktinė informacija žygio metu:

Sktn. sk. vytis – Andrius Byčius 862038144

Pat. sk. Ignas Jonkauskas 869282439

Iki žygio bendrais klausimais galima kreiptis į sktn. vyresn. sk. Rūtą Brazlauskaitę 862194645

Kitų draugovių žygių datos ir detalės bus paskelbtos vėliau. Budėkite!

Tėvelių leidimas Mažeikiai

Tėvelių leidimas Seda