Archyvas

Skautų filmų festivalis LINKSMAVAKARIO KINO JUOSTA

Šiemet skautai turi įveikti labai didelį iššūkį – būti namie ir nesusitikti su savo draugais bei vadovais sueigose. Iš šono atrodytų, kad tai nėra labai sudėtinga, tačiau mums, skautams, tai vieni svarbiausių skautavimo elementų! Kaip ir asmeninė veikla, taip ir skautiški renginiai turi vykti nuotoliniu būdu, nesusitinkant gyvai, o tik per kompiuterių ekranus susimojuojant su pasiilgtais broliais ir sesėmis. Tradicinis ŽSO renginys – Linksmavakaris – nebuvo išimtis. Tačiau kad ir kaip nuobodžiai galėjo nuskambėti šis dar vienas renginys online, sudalyvavę skautai drąsiai pasakys, kad nuobodu toli gražu nebuvo!

2020-ųjų metų Linksmavakaris – Skautų filmų festivalis LINKSMAVAKARIO KINO JUOSTA! Taip taip, perskaitėte teisingai. Šiemet skautai turėjo galimybę sudalyvauti tikrame skautų filmų festivalyje, vieni – kaip žiūrovai, o patys aktyviausi skautai patys kūrė filmus ir dalyvavo kaip filmų kūrėjai.

Festivalį organizavo „Saulės“ vyresniųjų skaučių būrelio sesės su kine dirbančiomis vyresn. sk. Emilija Gulbinaite ir vyresn. sk. Brigita Beniušyte priešakyje! Sesės ne tik organizavimo, vedė renginį, skyrė skautams užduotis, bet ir suteikė skautams progą patobulėti filmų/video kūrimo srityje – organizavo konsultacijas, kurių metu buvo mokomasi kino kūrimo meno. Pačios organizatorės renginį vertina ganėtinai sėkmingai, tačiau pripažįsta, kad iššūkių tiek pasiruošiant renginiui, tiek jo metu, buvo daug.

Dirbant skautų labui nesinori kalbėti apie sunkumus, bet iššūkių dirbant su bet kokiu renginiu būna. Ruošiantis linksmavakariui daugiausiai jėgų pareikalavo konseptas. Kaip padaryti, kad žiūrovui neatsibostų? Ko reikėtų vengti? Žinoma, žinant Brigitą, idėjų niekada nestinga, bet tuomet pradėjom idėjas įgyvendinti ir, pasirodo tai nėra taip paprasta. Kaip bebūtų, organizuoti ir tiesiogiai transliuoti šį renginį buvo begalo įdomu ir tikuosi, kad bent dalele prisidėjom prie skautiškos ugnelės pakurstymo šaltą žiemos vakarą.

Mintimis dalinasi s. Emilija – viena iš festivalio organizatorių, kuri renginio metu buvo atsakinga už transliaciją ir techininį aptarnavimą.

Kažkokių didelių konkrečių sunkumų negaliu išskirti, nes viskas ėjosi gan sklandžiai, tik pats organizavimas užėmė labai daug laiko. Labai labai daug (juokiasi). Bet ką atsimenu iš pačio renginio, tai kai pristačiau geriausio dailininko nominaciją, Emilija pajungė video ir aš matau, kad video ne tas. Staiga išjungiau jį ir pradėjau kalbėti nesąmones, laukdama, kol Emilija pajungs reikiamą. Ir kokias 5 minutes kalbu, kalbu, kol kalbu galvoju apie tai, ką čia reikės daryti, pasižiūriu į telefoną, o ten Emilijos žinutė: NĖRA VIDEO!!! Tuo metu tai atrodė kaip didžiausia katastrofa (juokiasi). Greitai paskelbiau 5 min. pertrauką, per ją greitai atsidariau programą, iš naujo sudėjau tinkamus video, išeksportavau failą, nusiunčiau Emilijai ir lyg niekur nieko tęsėme renginį. Be to incidento sakyčiau, kad viskas pavyko tobulai.

Apie netikėtus renginio užkulisius dalinasi festivalio vedėja s. Brigita.

Skautų filmų festivalio metu konkursinėje programoje dalyvavo net 8 filmai, kurie buvo apdovanoti šiose kategorijose:

  • Geriausias filmas: VYDŪNAS PRIEŠ MANDARINUS (Vydūno kino gamybos kompanija)
  • Originaliausia idėja: KALĖDŲ SENELIAI – VAIKŲ APDOVANOJIMAI (Šv. Antano kino gamybos kompanija)
  • Geriausia kinematografija: GRUODŽIO PENKTOJI (Lokio kino gamybos kompanija)
  • Geriausias dailininko darbas: TAIP ATEINA KALĖDOS (Baltosios ilties kino gamybos kompanija)
  • Geriausia aktorių vaidyba: MISIJA: MANDARINAS (Žemynos kino gamybos kompanija)
  • Geriausias garso takelis: SKAUTIŠKI PRISIMINIMAI (Medeinos kino gamybos kompanija)
  • Geriausias montažas: VISKAS PRAEINA (Šatrijos kino gamybos kompanija)
  • Geriausias prodiuserinis darbas: KALĖDŲ KOŠMARAS (Šv. Jurgio kino gamybos kompanija)
  • Geriausias titrų dizainas: KALĖDŲ SENELIAI – VAIKŲ APDOVANOJIMAI (Šv. Antano kino gamybos kompanija)
  • Mėgstamiausias žiūrovų filmas: VYDŪNAS PRIEŠ MANDARINUS (Vydūno kino gamybos kompanija)

Įdomu ir tai, jog filmus vertino ne pačios organizatorės, tačiau kompetetinga, Lietuvos kino industrijoje dirbanti komisija.

Gera žinia tiems, kurie nematė filmų arba nori pažiūrėti juos dar kartą! ŽSO nariai gali peržiūrėti filmus prisijungdami prie vidinio ŽSO puslapio.

Renginio metu ne tik žiūrėjome skautų kurtus filmus, bet taip pat ir skautiškas reklamas, kurias greitu metu ŽSO nariams bus galima pamatyti mūsų Facebook grupėje.

Festivalis nesibaigė iškart po apdovanojimų – po jų sekė jau tuoj tradicija tapsiantis Dainų ratas, kurio metu ne tik dainavome, kalbėjomės, šokome, bet ir sugebėjome broliškai ir seseriškai susikibti už rankų ir pajausti mūsų visų bendrystę!

Tikimės, kad jau greitai galėsime susitikti ir gyvai susikibti už rankų! O kad tai nutiktų greičiau – saugokime save ir kitus. Likime namie, būkime saugūs, plaukime rankas ir naudokime visas būtinas apsaugines priemones!

Budėkit, broliai ir sesės!

Po festivalio skautai išvydo save ant raudonojo kilimo! Žinoma, kiek netradiciniu būdu… Bet juk ne dažnai pasitaiko galimybė pasipuošti ir įsiamžinti, kaip tikroms įžymybėms, tiesa?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *