Archyvas

Skautų įkūrėjo ir jo žmonos gimimo dienos minėjimas

2018 metų vasario 22 – ają dieną švenčiame 161- ąsias skautų įkūrėjo lordo Roberto Baden Povelio ir 130- ąsias jo žmonės Olavės gimimo metines. Taip pat sesėms skautėms – tai Susimąstymo diena.

Tegu ši diena Tau, broli ir sese, būna kupina džiaugsmo, dėkojimo, naujų pasiryžimų, naujos pradžios, ieškojimų ir susimąstymo diena!
Švęskime skautybės dieną! Budėkime!

 

Baden Powell paskutinis laiškas
Mielieji Skautai, – jei Jums kada teko matyti „Peter Pain” vaidinimą, Jūs greičiausiai prisimenate, kaip piratų vadas nuolatos kartojo savo priešmirtinę kalbą. Jis nebuvo tikras, kai ateis laikas numirti, ar jis dar turės laiko išspausti norimus žodžius iš savo krūtinės. Labai panašioj padėty esu ir aš, taigi nors šią akimirką dar nemirštu, bet vieną kurią netolimą dieną peržengsiu savo gyvenimo slenkstį. Tad aš noriu Jums išsiųsti atsisveikinimo žodį.

Atsiminkite, tai yra paskutinieji mano žodžiai, kuriuos Jums kada kalbėsiu, taigi pagalvokite apie juos.

Mano gyvenimas buvo laimingas, ir aš norėčiau, kad kiekvieno iš Jūsų gyvenimas būtų taip pat laimingas.

Aš tikiu, kad Dievas leido mus į gražų pasaulį, kad mes būtume laimingi ir džiaugtumėmės Juo. Laimės neneša nei turtai, nei pasisekimas karjeroje, nei pasitenkinimas savimi. Vienas žingsnis laimės link bus žengtas, jei stiprinsi sveikatą ir ugdysi jėgas, kol tebesi berniukas, kad subrendęs galėtum būti naudingas ir džiaugtis gyvenimu.

Gamtos pažinimas atskleis Jums, kiek daug gražių ir stebuklingų daiktų Dievas sutvėrė pasaulyje Jums džiaugtis. Būkite patenkinti tuo, ką gavote, ir kuo geriausiai tuo pasinaudokite. Žiūrėkite į šviesiąją dalykų pusę, o ne į tamsiąją.

Pats tikriausias kelias į laimę yra nešti laimę kitiems žmonėms. Bandykite juo eiti ir palikite šį pasaulį truputį geresnį negu radote. Ir kada ateis Jūsų eilė artėti prie mirties, galėsite mirti laimingi, jausdami, kad neleidote laiko tuščiai, bet padarėte viską, ką galėjote.

Budėkite! Šitokiu būdu būkite pasiruošę gyventi laimingai ir laimingai numirti – laikykitės visada Skauto Įžodžio – net ir po to, kai nustosite būti berniukas. Tepadeda Dievas Jums tai atlikti.

Jūsų bičiulis

Baden Powell laiškas skautėms

Mielosios Skautės, štai Jums mano paskutinysis atsisveikinimo žodelis. Noriu priminti, kad ir man iškeliavus Jūsų gyvenimo užduotis yra būti laimingomis ir nešti laimę kitiems. Malonu ir lengva, ar ne? Iš pradžių kitiems nešate laimę geraisiais darbeliais. Nereikia rūpintis savo laime, nes netrukus ji atsiras: kai kitus padarote laimingais, pačios tokiomis tampate. Vėliau, kai turėsite savo namus ir jūsų dėka jie taps šviesūs ir linksmi, savo vyrą padarysite laimingu. Tai gali būti nelengva, bet rezultatai bus džiūgus. Jei Jūsų vaikai augs sveiki, švarūs ir užimti, jie bus laimingi. O laimingi vaikai myli savo tėvus. Už tokius vaikus nėra didesnio džiaugsmo.

Esu tikras, kad Dievas šiame pasaulyje mums trokšta laimės. Jis mums davė nuostabų ir gražų pasaulį, akis regėti ir protą suprasti. Galime džiaugtis saulės šviesa ir įspūdingais vaizdais. Matome gėlių grožį. Nustebę žiūrime kaip dygsta sėkla, auga ir tampa gėle, žydinčia vietoj mirštančiųjų.

Kaip gėlės, miršta ir žmonės. Tačiau žmonių giminė nenyksta: Kūrėjo planui tęsti gimsta ir auga kiti. Kaip matote, Jūs, moterys, esate išrinktosios Dievo tarnaitės: pirma, tęsiate žmonių giminę, vietoj pasitraukiančių vyrų ir moterų pasauliui dovanodamos naujas gyvybes; antra, nešate laimę pasauliui laimingais
namais ir linksmu draugiškumu savo vyrui ir vaikams. Tai yra skautės užduotis.

Tapusios draugėmis, besidomėdamos savo vyro darbais ir troškimais, jam padėdamos, patardamos ir užjausdamos, būsite skautės – vedlės. Augindamos vaikus, stiprindamos bei lavindamos jų protą ir būdą, jų kūną ir sveikatą, padėsite jiems džiaugtis gyvenimu ir tame gyvenime daug ko pasiekti. Dalindamosnmeilęs ir laimę, laimėsite sau vyro ir vaikų meilę. Patikėkite, už tai pasaulyje nėra nieko puikesnio.

Pamatysite, kad Dangus nėra laimė kažkur debesyse po mirties, bet čia pat šiame pasaulyje. Jūsų namuose. Tad veskite kitus į laimę ir pačios sau laimę atneškite. Tada taip gyvensite, kaip Dievas iš Jūsų tikisi.

Dievas tebūnie su Jumis.
 

Apie Olav′ ę Baden Powell

Apie Robertą Baden Powell′ į

 

1 KOMENTARAS
 • Algimantas
  Atsakyti

  Labas.
  Su švente, mielieji.
  Šaunuoliai, puikiai švenčiate.

  Gero vėjo!

  Jūrų skautija ,,Divytis”
  Algimantas Malkevičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *