Stovykla „Skautas gamtoje“ ’23

Pradžia: 2023-07-28
Pabaiga: 2023-08-05
Dalyviai:

• Žemaitijos skautų organizacijos nariai nuo 12 m.
  • LS ir LSS organizacijos nariai – nuo 14 m. (dėl galimybės dalyvauti jaunesniems nei 14 m. derintis su stovyklos viršininku)

Kelialapio kaina:  35 Eur*
               * Kelialapio kainodara:
– 30 Eur – stovyklautojo įnašas maistui, reikalingoms priemonėms programos įgyvendinimui.
– 5 Eur – mokestis už stovyklavietės vietą.

• Vyresniųjų skautų pastovyklių gyventojai (vyresnieji skautai ir kandidatai) maisto produktais, reikiamomis priemonėmis, inventoriumi rūpinasi patys. Organizacinį darbą vykdo pastovyklių komendantai. Stovyklos dalyvio mokestis: 5 Eur.
  • Papildomos reikalingos lėšos stovyklos įgyvendinimui gaunamos iš veiklos finansavimo projektų.

Stovyklos viršininkas: sktn. sk. vytis Andrius Byčius tel. nr. 862038144 el. p. mokymai@zemaitijosskautai.lt
Registracija: iki 2023-07-24 užpildant internetinę registracijos formą:

Atvykimas į stovyklą:
Atvykstama 2023-07-28 nuo 18:00-19:00 val.
Atvykimo vieta – prie Renavo dvaro esanti automobilių statymo aikštelė.
Nepilnamečių stovyklautojų atvykimu rūpinasi stovyklautojų tėvai/globėjai.
Registruojantiems asmenims pateikti:

1. Kelialapio mokestį (pageidautina lygiai, galima ir smulkiau)
  2. Raštišką tėvelių leidimą dalyvauti stovykloje (nepilnamečiams)

Išvykimas iš stovyklos:
Išvykstama 2023-08-05 nuo 11:00-13:00 val.
Išvykimo vieta – prie Renavo dvaro esanti automobilių statymo aikštelė.
Nepilnamečių stovyklautojų išvykimu rūpinasi stovyklautojų tėvai/globėjai.

Stovyklos aprašymas:
Stovyklos „Skautas gamtoje“ idėja siejama su stovyklavimu gamtoje atsisakant visų nereikalingų priemonių, o visus reikalingus patogumus dalyviai susikuria patys. Su savimi atsivežame tik tai, kas būtina ir tai, ko negalime patys pasigaminti iš gamtoje randamų medžiagų (ką galima, ką reikia ir ko negalima – žiūrėti daiktų sąraše).

Stovyklos organizatoriai remdamiesi skautiškuoju metodu, siekia ugdyti skautų savarankiškumo, pagalbos, atsakomybės ir atsidavimo gebėjimus. Visa tai įgyvendinama sukuriant neįprastas, nepatogias, sunkias gyvenimo sąlygas: gyvenimas gamtoje, intensyvi programa ir stovyklos disciplina, kūrybiniai užsiėmimai bei iššūkiai pareikalausiantys dalyvio drąsos, valios ir komandinio darbo.

Stovyklos struktūra:

• STOVYKLOS ŠTABAS – vyresnieji skautai, kurie organizuoja ir įgyvendina stovyklos programą.
  • ĄŽUOLYNAS – stovyklautojai, neturintys ar nepakankamai turintys praktinės stovyklavimo patirties.
  • PELKĖ – patyrę skautai ir skautai, turintys pagrindinius stovyklavimo įgūdžius. Nedavusiems patyrusio skauto įžodžio – bus vykdomas praktinių gebėjimų patikrinimas dėl galėjimo gyventi šioje pastovyklėje.
  • SKAUTŲ VYČIŲ PASTOVYKLĖ – pastovyklės komendanto suformuota komanda ir kandidatai.
  • VYRESNIŲJŲ SKAUČIŲ PASTOVYKLĖ – pastovyklės komendantės suformuota komanda ir kandidatės.
  • PIEVA – visi kiti stovyklos dalyviai.

STOVYKLOS ŠTABAS:
Komendantas – sktn. sk. vytis Andrius Byčius
Skautų vyčių pastovyklės komendantas – sk. vytis Egidijus Čemalonskas
Vyresniųjų skaučių pastovyklės komendantė – vyresn. sk. Greta Bružaitė

Stovyklos dienotvarkė:

6:45 – Kėlimasis
               7:00 – Rytinė rikiuotė
               7:30 – Pusryčiai
               9:00 – Programa
               10:00 Dienos iššūkis
               10:30 – 12:00 Programa
               12:00 – 14:30 Pietūs
               14:30 – Programa
               18:00 – Vakarienė
               19:30 – Programa
               21:00 – Vakarinė rikiuotė
               21:30 – Vakaro programa
               23:30 – Naktinė programa

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI (DUK)

• Ar galima atvykti į stovyklą keletui dienų?

Atsakymas: Taip. Tokie dalyviai apgyvendinami pastovyklėje PIEVA, į kitas stovyklos pastovyklių komandas neintegruojami. Atvykdami turi pilnai pasirūpinti maistu, reikalingu inventoriu ir kt. Stovyklos dalyvio mokestis: 5 Eur.

• Ar galima dalyvauti stovykloje, nebūnant joje visą laiką?

Atsakymas: Taip. Jei dalyvaujama nuo pradžių arba atvykstama į stovyklą iki liepos 31 d. atsižvelgiant į praktinius stovyklavimo įgūdžius apgyvendinama pastovyklėje AŽUOLYNAS arba PELKĖ. Nuo liepos 31 d. atvykusieji stovykloje dalyvauja pagal „1 klausime“ išdėstytą tvarką.

• Ar galima stovykloje gyventi kartu su draugu, nes turime tik vieną palapinę?

Atsakymas: Ne. Stovykloje palapinės draudžiamos. Stovyklautojai į pastovykles skirstomi pagal nustatytus principus reikalingus stovyklos idėjos įgyvendinimui. Į faktorius patinka/nepatinka, myliu/nemyliu neatsižvelgiama.

• Ar stovyklos metu bus galima naudotis telefonu?

Atsakymas: Stovyklautojai, kurie gyvens „Ąžuolynas“ ar „Pelkė“ pastovyklėse visus prietaisus: mobilus telefonas, ausinukas, fotoaparatas, laikrodis ir pan.; stovyklos metu turės palikti stovyklos štabo specialiai įrengtoje „Nereikalingų“ daiktų vietoje. Telefonu naudotis bus galima tik po vakarienės likusiu laiku iki stovyklos programos pradžios.

• Ar skiriasi stovyklos kelialapio kaina, jei dalyvaujama ne visoje stovykloje ar iš šeimos atvyksta du ar daugiau dalyvių?

Atsakymas: Ne.

• Ar galima atvykti į stovyklą lankymo tikslu?

Atsakymas: Taip. Svečiai stovykloje laukiami liepos 31 d. nuo 15:00 iki 22:00 ir rugpjūčio 4 d. nuo 15:00. Kitu laiku prašoma netrikdyti stovyklos.

Tėvų leidimas

Daiktų sąrašas

Renginį organizuoja:

Renginį iš dalies finansuoja: