Žygis iš Mažeikių į Pakutuvėnus 2020

15 – ASIS JUBILIEJINIS ŽYGIS
MAŽEIKIAI – PAKUTUVĖNAI
„ŠOK Į BATUS“

Šok į batus – pasiryžk išgyventi nuotyki, kelionės džiaugsmą, įgyk naujos patirties. Keliauk – skautas niekada nestovi vietoje. Patirk – įgyk naujos patirties, priimk ją, naudok ją savo ir kitų tobulėjimui. Atverk savo širdį naujiems išgyvenimams ir iššūkiams. Palik savo pėdsaką – visų pirmą kitų žmonių širdyse. Įprasmink save geruose darbuose, skautiškoje veikloje.

SKAUTAI!
Kviečiame visus didelius ir mažus įveikti iššūkį, patirti naują skautišką nuotykį – sudalyvauti jubiliejiniame, penkioliktus metus skaičiuojančiame vasaros žygyje iš Mažeikių į Pakutuvėnus. Pasinaudokite puikia proga pabūti smagioje skautų kompanijoje ir atrasti dar nematytas arba seniai užmirštas Žemaitijos krašto vietas.
Išbandykite save ir pajuskite džiaugsmą bei malonų nuovargį pėsčiomis įveikus visą žygio maršrutą, pasiekus užsibrėžtą tikslą!

Laikas: 2020-08-18/23

Žygio pradžia: Žygeiviai renkasi 2020 m. rugpjūčio 18 d. Mažeikių žydų kapinėse.
0800 – 0830 val. – žygio dalyvių registracija.
0830 – 0900 val. – rikiuotė ir startas.

Žygio dalyviai:  Žemaitijos skautų organizacijos nariai nuo 13 metų amžiaus.
Žygio maršrutas ir eiga:
Viso žygio metu valgį (pusryčius, pietus ir vakarienę) gaminsis patys žygeiviai.
2020-08-18
Mažeikiai – Seda
Maitinimasis: pietūs (bendri) suneštiniai.
Nakvynės vieta – Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos namai.
2020-08-19

Seda – Plateliai
Nakvynės vieta – Reginos Skridailienės kaimo turizmo sodyba „Ramybės šaltinis“ .
2020-08-20

Plateliai – Šateikiai
Nakvynės vieta – Šateikių kultūros centras.
2020-08-21

Šateikiai – Pakutuvėnai
Nakvynės vieta – Pakutuvėnų „Susitaikinimo sodyba“.
2020-08-22

Pakutuvėnų „Susitaikinimo sodyba“.
2020-08-23
Iš Pakutuvėnų „Susitaikinimo sodybos“ namo išvykstama nuo 1000 iki 1200 val. Žygio dalyviai namo išvyksta savo pačių susiorganizuotu transportu. Už nepilnamečių žygeivių išvykimą ir saugų grįžimą namo atsakingi žygeivių tėvai/globėjai.

Išankstinė registracija į žygį vyks iki 2020 m. rugpjūčio 9 d., paspaudus REGISTRACIJA.

Išankstinė registracija yra privaloma visiems žygeiviams. Užsiregistravusieji apie savo nedalyvavimą žygyje privalo informuoti žygio organizatorius (2–3 dienas prieš žygį).
Galutinė registracija
 vyks 2020 m. rugpjūčio 18 d. nuo 0800 iki 0830 val. žygio starto vietoje. Galutinės registracijos metu, žygeivius registruojančiam asmeniui pateikiamas:

1. Raštiškas tėvelių/globėjų leidimas dalyvauti žygyje (asmenims iki 18 metų).
  2. Žygio dalyvio mokestis: 5 € arba 1,5 € dienai

Žygio taisyklės:
Žygio vadovai atsako:
1. Už žygeivio priežiūrą žygio metu (nuo to momento, kai žygeivis atvyksta į žygio starto vietą ir išvyksta iš jo).
2. Už žygeivio maitinimą: pusryčiai, pietūs, vakarienė.
3. Už žygeivio instruktavimą dėl: saugaus elgesio vandenyje, darbo su aštriais įrankiais ir pan..
4. Įvykus nelaimingam atsitikimui, susirgus – nedelsiant informuoti telefonu tėvus/globėjus, kreiptis į pirmosios pagalbos suteikimo įstaigą.
Žygio vadovai neatsako:
5. Už žygeivio pamestą, dingusį turtą: telefonas, piniginė, fotoaparatas ir kt.
6. Už žygeivio sveikatos sutrikimus dėl erkių sukeliamų ligų, šienligės, astmos priepuolių ir kt., kurių sukėlimas nepriklauso nuo žygio vadovų. Už sveikatos sutrikdymo, higienos, maitinimo pažeidimus, žygio vadovybė atsako LR įstatymų numatyta tvarka.
Žygio dalyviai privalo:
7. Žygio metu su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmenims nuo 16 metų).
8. Laikytis bendrosios tvarkos: būti drausmingais, gerbti kitus žygio dalyvius (nesityčioti, nenaudoti smurto), tausoti gamtą ir aplinką.
9. Gerbti ir klausyti žygio vadovo (-ų) nurodymų.
10. Laikytis kelių eismo taisyklių reikalavimų.
11. Atlyginti žalą už netyčia ar tyčia sugadintą kito žygio dalyvio turtą.
12. Saugoti asmeninius daiktus.
13. Nedelsiant informuoti žygio vadovą (-us) apie savo ketinimus pasitraukti iš žygio.
14. Žygio metu tausoti savo sveikatą, esant būtinybei kreiptis į medikus.
Žygio dalyviams draudžiama:
15. Šiukšlinti ir pažeidinėti viešąją tvarką, kelių eismo taisykles, gamtos apsaugos ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimus.
16. Vartoti alkoholinius gėrimus ir narkotines medžiagas.
Žygio dalyviai turi teisę:
17. Laisvai, nepažeidžiant kitų žmonių teisių ir laisvių, skleisti savo nuomonę.
18. Bet kuriuo metu pasitraukti iš žygio arba atsisakyti jame dalyvauti.

Į žygį atvykstama su žygiavimui reikalingais daiktais:

• Tėvelių/globėjų leidimas dalyvauti žygyje.
  • Patogi kuprinė.
  • Kilimėlis ar „pašikniukas“ (skirtas sėdėjimui arba gulėjimui ant žemės).
  • Pinigai (grįžimui namo bei kitiems nenumatytiems atvejams).
  • Atšvaitinė liemenė, atšvaitai.
  • Higienos priemonės, rulonėlis tualetinio popieriaus.
  • Žibintuvėlis, ugnies skeltuvas arba degtukai (impregnuoti arba plastikiniame maišelyje).
  • Užlenkiamas peiliukas arba peilis.
  • Rūbai vėsiam ir šaltam orui (megztinis, „džemperis“).
  • Apranga nuo lietaus (striukė, palapinsiaustė).
  • Šiukšlių maišai (3 vnt. 30-35 l talpos).
  • Valgymo reikmenys: lėkštė, puodelis, šaukštas, šakutė.
  • 10-20 metrų virvė (7-8 mm storio) arba 10-20 metrų virvė (2-3 mm storio) (pagal poreikį).
  • 2-5 metrų ilgio virvutė.
  • Pleistrai nuospaudoms ir pūslėms gydyti.
  • Kita savo nuožiūra.

Detalesnė informacija:
pat. sk. Austėja Šimkutė
+37068012018
austeja.simk@gmail.com

1 KOMENTARAS
  • Margarita
    Atsakyti

Džiaugiuosi su Jumis susipažinusi iš arčiau miela Žemaitijos skautų organizacija.GeroJums laiko kartu,nepakartojamų įspūdžių,ištvermės ir sveikatos