Apie mus : : Bendra informacija

Žemaitijos skautų organizacija

Žemaitijos regione veikianti visuomeninė, nepolitinė, savanoriška, neformalaus ugdymo organizacija, savo veiklą vykdanti pagal skautų įkūrėjo Roberto Baden – Powell´io suformuotą skautų ideologiją. Atvira ir kūrybinga, savo išsikeltus tikslus ir uždavinius įgyvendinanti, su kitomis vaikų ir jaunimo organizacijomis bendradarbiaujanti ir  nuolat atsinaujinanti organizacija.

Sukurta bendruomenė, kurioje gerai jaučiasi įvairių sluoksnių, amžiaus ir gebėjimų vaikai ir jaunimas, juos sieja bendros vertybės, vienodas tikslo ir uždavinių suvokimas, jų siekimas nuoširdžiu bei atviru bendravimu ir bendradarbiavimu.

Organizacijoje dirba kompetentingi, atsakomybės bei pasitikėjimo savimi jausmo nestokojantys vadovai, kurių pagrindinis tikslas – ugdyti ir ugdytis.

Žemaitijos skautų organizacijos veikla

Organizacijos veikla prasidėjo 1988 m. Mažeikiuose. Šiuo metu organizacijos vienetai įsikūrę Mažeikiuose, Sedoje, Ventoje, Šiauliuose, Akmenėje, Žemaičių Kalvarijoje ir Kuršėnuose. 2015 m. organizacija vienijo 300 įvairaus amžiaus narių, kurie vieni į kitus kreipiasi „broli“ ar „sese“, vadovaujasi šūkiu - „Dievui! Tėvynei! Artimui!“

Mokymasis pažinti, mokymasis veikti, mokymasis bendradarbiauti, mokymasis būti savimi – pagrindiniai organizacijos ugdymo ramsčiai, kurių dėka lavinamos visos vaikų ir jaunuolių vystymosi sritys: fizinė, intelektinė, emocinė, socialinė ir dvasinė.

Skiltis – mažiausias organizacijos struktūrinis vienetas, susidedantis iš 4-8 panašaus amžiaus narių. Jiems vadovaujantis skiltininkas - vadovas - dirba pagal skautų patyrimo laipsnių programą,  kuri apima pagrindines ugdymo sritis. Remdamasi šia programa, organizacija siekia patenkinti jauno žmogaus interesus, bendravimo poreikį, atskleisti jo prigimties galias, ugdyti dorą, laisvą, savarankišką, išradingą,  atsakingą, kūrybišką, sparčiai kintančioje socialinėje aplinkoje prisitaikyti sugebančią asmenybę.

Skautų šūkis: Dievui, Tėvynei, Artimui!

Skautų pošūkis: Budėk!

Skautų įstatai

1.    Skautas atviras ir laikosi savo žodžio

2.    Skautas ištikimas Dievui ir Tėvynei

3.    Skautas naudingas visuomenei ir padeda artimui

4.    Skautas – draugas savo artimui ir brolis ar sesuo kitam skautui/ -ei

5.    Skautas mandagus ir riteriškas

6.    Skautas gamtos draugas

7.    Skautas paklusnus tėvams ir vyresnybei

8.    Skautas linksmas, santūrus ir niekad nenustoja vilties

9.    Skautas taupus

10.  Skautas skaistus ir blaivus savo mintimis, žodžiais ir darbais

Geležinis skautų įstatas
       Skautas sąžiningai atlieka visas savo pareigas

Skautų įsakymai

1.    Nieko nelauk iš kitų, bet visada duok pats ką gali

2.    Gyvenk Tėvynei ir žmonijai ir būk gamtos draugas

3.    Būk riteris, neturtingųjų ir silpnųjų gynėjas, visada ieškok tiesaus kelio

4.    Stiprink savo kūną ir sielą, šviesk protą

5.    Tebūnie tavo valia kaip templė įtempta

6.    Sek skautų globėjo šv. Jurgio pavyzdžiu: naikint piktą pasaulyje, o pirmiausia                     savyje

7.    Tavo pirmoji mintis tebūnie skirta kitiems, o tik antroji – sau

8.  Visada auk aukštyn, kaip galingas ąžuolas ir niekad nesilenk žemyn, kaip verkiantis gluosnis

9.    Rytoj būk geresnis negu esi šiandien ir buvai vakar

10.  Visada turėk Dievą širdyje ir atmink savo pošūkį: budėk!

Skautybės principai

Pareiga Dievui

Pareiga artimui

Pareiga sau

Ieškoti

2017 Rugsėjis

Pr

T

Pe

Š

2017–2018 metų veiklos planas
Specialybės
Mokymų skyrius
Draugas.Pagalba
Lokio letenos mokymai
ŽS0 metraščiai

Traukinių tvarkaraščiai

Autobusų tvarkaraščiai
Traukinių ir autobusų tvarkarašiai

ŽEMAITIJOS SKAUTŲ ORGANIZACIJA
Buveinės adresas: Vingio g. 14, Sedos sen., Mažeikių r. sav.
Įmonės kodas: 193025116

Kaip skirti 1 arba 2  proc.?
Užpildymo pavyzdys